KAŞ, BOYUN VE YÜZ ASKISI

Germe ameliyatları için yaşı genç olan ama yüzünde sarkma bulguları başlamış olan ve genel anestezi altında ameliyat tercih etmeyen hastalara uygulanabilen geçici ameliyatsız çözümlerdir. Sıklıkla kaşlar, orta yüz, çene, boyun bölgelerine uygulanır. Genel anestezi gerektirmez. Özel askı dikişleri ile istenilen bölge yer çekimi tersi yönünde asılarak sabitlenir. Uygulanan materyaller tamamen erimektedir ve herhangi bir reaksiyonlara sebep olmazlar.

AMELİYAT ÖNCESİ

Ayrıntılı tıbbi hikaye alınması, hasta muayenesi, kişinin beklentileri, ameliyat hakkında bilgilendirme, işlem öncesi fotoğraflama, ameliyat sonrası sonuçların beraber değerlendirilmesi yapılır. Tetkik gerektirmez

AMELİYAT

Lokal anestezi ve/veya sedasyon altında yapılır. İşlem 30 dakika kadar sürer. Özel bantlama yapılır ve kişi günlük hayatına devam eder.

AMELİYAT SONRASI

Onarım sonrası 24 saat kapalı tutulur, daha sonra özel bantlarla banyo yapılabilir. İş gücü kaybına sebep olmaz. Yapılan bölgede hafif şişlikler ve morluklar oluşabilir. Yine aynı bölgelerde gerginlik hissi oluşabilir. Sonuçlar geçicidir, uygun hasta seçimi çok önemlidir. Ameliyat sonrası özellikle ilk 1 hafta travmaya karşı çok dikkatli olmak gerekir. Askıların taşıma kuvveti sınırlı olduğu iplerde kopmalar meydana gelip asimetriler oluşabilir.

Menü