Kocaeli Göğüs Büyütme Yöntemleri

Göğüs Büyütme Estetiği Nedir?

Göğüs Büyütme, SİLİKON denilen maddeden üretilmiş PROTEZLER yardımıyla ile küçük göğüslü kadınların memelerinin istenilen boyuta getirilmesi işlemine ve bunun için yapılan estetik ameliyata verilen isimdir.Meme Büyütme, duysal denge ve gerçekçi beklentiler içindeyseniz; kendinize olan sevgi ve saygınızı artırır, güveninizi tazeler. Böylece başarınızı ve yaşam kalitenizi yükseltebilir. Vücutla uyumlu büyüklükte, dik ve diri duran göğüsler genç sağlıklı kadın vücudunun güzelliğini tamamlar.

Silikon Seçimi

Meme büyütme işlemi silikon meme protezleri ile yapılan bir operasyondur.  Silikon diye kısalttığımız dimetil siloksan bir çeşit polimer olup ideal özellikleri taşıyan bir biyoimplanttır. Günümüzde insanlarda bu maddenin katı formu ve yarı katı olan jel formu çok değişik amaçlarla güvenle kullanılmaktadır. En yaygın kullanım alanlarından birisi de meme büyütmek amaçlı olanıdır. Slikon maddesi uzun yıllardır kullanılan, günümüzde kalitesi ve çeşiti artmış bir meteryaldir.Günümüzde kullanılan silikon meme protezlerinin içi jel halindeki silikon olabildiği gibi, serum fizyolojik(salin) ve hatta çok tercih edilmeyen başka maddelerde olabilmektedir. Hepsinin ortak tarafı ise, protezin kişinin  vücudu ile temas halindeki dış kısmı katı silikondur. Serum fizyolojik(salin implant) olanlarda, katı silikon olan dış kısmın içi operasyon sırasında  doktor tarafından serum fizyolojik ile yani binde dokuzluk tuzlu su ile doldurulmaktadır. Silikon jel olanlar ise istenilen hacim ve şekillerde fabrikasyon olarak hazır üretilmiş olarak temin edilip yerleştirilmektedir. Ödün verilmemesi gereken kısmı, cinsi yada şekli nasıl olursa olsun mutlaka pürtüklü yüzeyli (textured surface) olmalıdır. Yüzeyinin pürtüklü olması yıllar içinde gelişebilecek olan kapsül kontraksiyonu riskini çok azaltmaktadır. Şekil olarak ise damla, yarı damla ve yuvarlak diye özetleyebileceğimiz çok sayıda çeşit mevcuttur. Bu silikon çeşitlerinden hangisinin kullanılacağına hastalarla birlikte muayene sırasında karar verilir.

Göğüs Büyütme Ameliyat Süreci

Ameliyattan  10 gün önce  aspirin, E vitamini, coenzim Q gibi kan sulandırıcı ve iyileşmeyi etkileyen ilaçlardan kaçınılmalıdır. Hastanın geçmişindeki önemli rahatsızlıklar ve sürekli kullandığı ilaçlar varsa mutlaka bildirilmelidir.Özel bir sağlık sorunu yok ise, ameliyat günü yapılan bazı tahlillerle ameliyata engel olup olmadığına karar verilecektir. Ameliyat öncesi odada ayakta hastaya yapılacak bir çizimle protezin konulacağı alan ve cerrahi teknik detaylar belirlenir, ameliyat öncesini ve sonrasını kıyaslamak amacıyla fotoğraflar çekilir. Ameliyat öncesinde genellikle 5-6 saat kadar aç olunması gerekir.Hastaya ömürlük olarak yerleştirilen protezlerden sonra  kişi hamile kalıp, çocuğunu emzirebilmektedir. Uygun yerleştirildiği sürece meme silikonunun varlığı hamilelikte önlem alınması gereken ilave bir durum yaratmamaktadır.Meme büyütme prosedürleri genellikle altmış ile doksan dakika arasında sürer ve derin sedasyon altında yapılır. Bu yöntemde hasta uyur fakat klasik genel anestezi almamış olur. Bu sayede ameliyat  sonrası hemen aktif olunur. Meme büyütme ameliyatlarında dren konulmaz.  Ameliyat sonrası iki saat kadar gözetim altında tutulursunuz. Takibinde dilerseniz ameliyatın yapıldığı gün evinize, ertesi gün ise işinize gidebilirsiniz

Menü