Meme Büyütme

Meme Estetiği ameliyatlarından olan Meme Büyütme Estetiği; kadınların hem daha estetik, hem daha dolgun, hem de daha güzel göğüslere sahip olmak için başvurduğu bir yöntemdir. Bir çok sebepten dolayı göğüslerimizin kendimizi rahat edecek büyüklükte olmadığı durumlar vardır. Bu durumlarda silikon implant yerleşimi ile gerçekleştirdiğimiz operasyonlara meme büyütme ameliyatları demekteyiz.

Meme Büyütme Estetiği Başvuru Sebeplerimiz

  • Daha dolgun göğüslere sahip olunmak istenmesi.
  • Doğuştan gelen tam gelişmemiş memelere sahip olunması.
  • Vücut ölçülerinin orantılanmak istenmesi(Kalça genişliğimizle göğüs genişliğimizi orantılamak istediğimizde).
  • Gebelik(emzirme) sonrası küçülen/sönen memeleri eski haline getirilmek istenmesi(bazı durumlarda meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte yapılır).
  • İki memenin farklı büyüklükte olması durumunda, aynı büyüklükte göğüslere sahip olmak istenmesi.
  • Daha önce geçirilmiş meme estetiği ameliyatında istenilen sonuç alınamaması veya o bölgede sıkıntı yaşanması durumunda.
  • Yaşanması hiç istenmeyen meme kanserinin tedavisi sonrası memenin tekrardan oluşturulması için(Belli bir yaştan sonra mamografi tetkiklerimizi ihmal etmeyelim).

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatısilikon implantların (protezlerin) genel anestezi altında yaklaşık 1-1,5 saat diliminde göğüs bölgenize yerleştirilmesidir. Ameliyat sonrası özel hazırlanmış sporcu sutyeni benzeri bir sutyen giydiririz. Gerekli durumlarda sutyen üzerine de sıkı bir bandaj yaparız. Ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalınır. Bu şekilde hem takibiniz yapılır, hem de damar yoluyla verilen ağrı kesicilerle daha rahat bir ilk gece yaşamınız sağlanılır. Ertesi gün kontrollerimiz sonrası taburcu edilirsiniz.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Ağrı

Araştırmalarınız ve daha önce ameliyat olanlardan duyduğunuz “ilk iki gün bir miktar ağrının olması” doğrudur. Ağrı, ilk gün hastanede verilen damar yoluyla ağrı kesiciler ve taburcu sonrası alınan haplarla bastırılmaktadır. Ağrı da bildiğiniz üzere kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bir kaç günlük ağrıdan sonra sahip olduğunuz görünüm için biraz dişimizi sıkıyoruz.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme

İlk iki gün, mümkün olduğu kadar istirahat ediyoruz. Kaslardaki gerginlik ve kolun hareket ettirilmesiyle artan ağrı sebebiyle isirahatınızı dik yatarak (oturarak) geçiriyoruz. Bu dönemde göğüslerimizde bir miktar şişkinlik te olacaktır. İlk iki gün sonrasında ağrılarımız azalacak, kol hareketlerimizde rahatlama olacak ve şişkinlikler azalacaktır. Memenin protezle şekillenmesini sağlamak amacıyla ameliyat sonrası verilen sütyeni 1,5 ay kadar bir süre takmaya devam ediyoruz. 2 aylık süreçte kol hareketlerinizin yoğun olduğu işlere ve sporlara ara veriyoruz. Meme büyütme ameliyatı sonrası doktor kontrollerinizde de iz giderici tedavinize başlanıyor.

Menü